Kolejne 14 gier pojawi się na Steam – m.in. polski Darkwood

Kolejne 14 gier pojawi się na Steam – m.in. polski Darkwood

A Hat in Time

Ascetyczna w formie gra platformowa z elementami zręcznościowymi i logicznymi. Wzorowana na takich grach jak Donkey Kong 64 czy Banjo-Kazooie gra zabierze nas w podróż przez 5 magicznych krain. Przejście całości ma zająć graczowi od 10 do 20 godzin. Gra zostanie wydana w pierwszym kwartale przyszłego roku na PC i Mac.

Among the Sleep

Nietypowy survival horror, którego akcja ukazywana jest z perspektywy dziecka. Gra zdobyła uznanie na Kickstarterze i pojawi się na Steam pod koniec tego roku. Każdy zainteresowany może także wypróbować jej bezpłatne demo.

BROFORCE

Shooter 2D utrzymany w stylistyce retro, który nawiązuje klimatem do filmu “Niezniszczalni”. Nastawiona jest na rozgrywkę w lokalnej kooperacji. W jej wczesną wersję możecie pograć online. Brak emocji, brak fabuły – czysta przyjemność z rozwałki.

Centration

Survival horror z perspektywy pierwszej osoby rozgrywający się w przestrzeni kosmicznej. Gra nastawiona jest na zabawę wieloosobową. Twórcy obiecują dużą swobodę w działaniu, zaawansowaną fizykę obiektów i mnóstwo zdarzeń losowych. Pełna wersja gry ukaże się na Steam pod koniec przyszłego roku.

Chasm

Dwuwymiarowy action RPG w retro oprawie, który także zdobył już środki potrzebne do ukończenia produkcji za pomocą Kickstartera. Setki generowanych losowo jaskiń przemierzycie już pod koniec tego roku. Twórca udostępnił już także wersję demonstracyjną.

Darkwood

Polski survival horror będący skrzyżowaniem Project Zomboid, Don’t Starve i Teleglight. Wyróżnia go nietypowa perspektywa akcji oraz losowo generowane otoczenie. Na Steam pojawi się w połowie przyszłego roku.

Deadly Premonition: The Director’s Cut

Konsolowy port bardzo ciepło przyjętego horroru, nawiązującego klimatem nieco do Fahrenheita. Największą wadą gry było jednak archaiczne, nie intuicyjne sterowanie i masa błędów technicznych. W wersji komputerowej zostanie to naprawione. Premiery możemy się spodziewać na tegoroczne Halloween.

Divekick

Bijatyka 2D w humorystycznej wersji. To co ją wyróżnia to sterowanie – dostępne będą zaledwie dwa przyciski akcji. Pojawi się na Steam jeszcze tego lata.

Operation: Black Mesa

Bezpłatny remake Half-Life: Opposing Force wykorzystujący silnik Source. Poprawiono tu głównie AI przeciwników oraz rozszerzono i przerobiono mapy, by nadać im bardziej realny wygląd. Gra zostanie wydana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Project: Awakened

Gra akcji nastawiona na rozgrywki sieciowe, w których przejmujemy kontrolę nad samodzielnie przez nas stworzonym bohaterem.

Chcesz być inżynierem z przyszłości obdarzonym telekinezą? Proszę bardzo. Chcesz być damską

wersją Cole’a z serii InFamous? Nie ma sprawy! A może różowowłosą dziewczynką, o pokojowym nastawieniu, która zamiast zabijać wrogów, będzie skakać nad ich głowami?

Do tego dołóżcie zaawansowany crafting, polityczne intrygi i różnorodne tryby zabawy. Gra choć ambitna nie zdobyła potrzebnych funduszy przy pomocy Kickstartera i do tej pory poszukuje inwestora.

Recruits

Inspirowany takimi grami jak Jagged Aliance, Cannon Fodder i Alien Swarm taktyczny shooter z trybem dla pojedynczego gracza i kilkoma wariantami rozgrywek sieciowych. Na Steam pojawi się na początku przyszłego roku.

Rekoil

Coś dla fanów klasycznych strzelanek sieciowych rozgrywających się w czasach postapokalipsy. Gra znajduje się jeszcze we wczesnej fazie produkcji.

Shelter

Symulator borsuka, który także pojawił się swego czasu na Kickstarterze. Gra pojawi się w sprzedaży latem tego roku.

StarMade

Kosmiczny shooter inspirowany Minecraftem. Gracze będę eksplorować kosmos, zdobywać surowce potrzebne do rozbudowy statków i toczyć potyczki z przeciwnikami. W grę w fazie alpha można już bezpłatnie zagrać na stronie twórcy.