Najlepsze rozszerzenia dla Firefoksa

Przeglądając oficjalną stronę z dodatkami dla Firefoksa można szybko znaleźć wiele dobrych rozszerzeń. Jednak gdy poszukamy nieco dłużej okazuje się że są inne, jeszcze lepsze. Te najlepsze postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu i podpowiedzieć wam, z czego warto korzystać.
Najlepsze rozszerzenia dla Firefoksa

Thumbnail Zoom Plus

http://goo.gl/eHtOQ

Podstawowe rozszerzenie dla Mozilla Firefox, odpowiednik Hover Zoom w Google Chrome. Dzięki niemu wystarczy najechać na miniaturkę dowolnego zdjęcia, by zobaczyć wersję w wysokiej rozdzielczości. Rozszerzenie działa na większości stron powodując, że przeczesywanie Sieci staje się dużo przyjemniejsze.

Quick Translator

http://goo.gl/1Ai4d

Co, gdy chcemy przetłumaczyć zaledwie kilka akapitów tekstu, zdanie, czy jedno słowo? Trzeba zainstalować Quick Translator, który działa podobnie jak Instant Translate w Google Chrome. Teraz wystarczy zaznaczyć słowo/zdanie i nacisnąć ikonę, która wyświetli się niemal pod kursorem myszy lub CTRL+ALT+T. Efekt widzicie powyżej – mały dymek z przetłumaczonym fragmentem tekstu.

DownThemAll!

http://goo.gl/3i27t

Akcelerator plików, którego będą wam zazdrościć wszyscy użytkownicy Chrome. Rozszerzenie umożliwia szybsze pobieranie plików dzięki dzieleniu ich na kilka odrębnych wątków.

Drugą funkcją rozszerzenia jest możliwość hurtowego pobierania plików ze stron internetowych. Przykład: Chcesz pobrać kilkadziesiąt zdjęć ze strony internetowej, ale pominąć miniaturki? Klikasz prawym przyciskiem, wybierasz dTa OneClick i to w zasadzie wszystko.

LeechBlock

http://goo.gl/uGQlI

Masz w zwyczaju odwiedzać kilka ulubionych stron tylko na chwilę, co w konsekwencji przekłada się na zmarnowane całe godziny pracy? Mamy dobrą wiadomość – można temu zaradzić. Wystarczy zainstalować rozszerzenie LeechBlock, które umożliwia blokowanie wybranych stron internetowych. Możesz np. zdefiniować listę blokowanych witryn w godzinach 9-17, w określone dni tygodnia, a w momencie kiedy wpiszesz jeden z zablokowanych adresów zobaczysz komunikat LeechBlock że jeszcze nie czas.

Collusion

http://goo.gl/fxnnM

Przeglądając codziennie Sieć jesteś śledzony przez dziesiątki usług internetowych. Wystarczy, że odwiedzisz tylko jeden portal, a ten jest powiązany z dziesiątkami innych stron, które wiedzą o twojej aktywności w Sieci. Jeżeli nie do końca wiesz jak to wygląda i kto Cię podgląda, możesz zainstalować Collusion. Rozszerzenie umożliwia wyświetlanie wizualnych map powiązań pomiędzy odwiedzanymi stronami i usługami.