Nie wierz zdjęciom z portali randkowych

Pixtr wykorzystuje oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, a następnie skanuje zdjęcie w poszukiwaniu wszelkich niedoskonałości i automatycznie koryguje je biorąc pod uwagę płeć, kolor włosów i wiek. Aplikacja przycina brwi, odchudza nos i szczękę, wygładza całą skórę twarzy, oraz dokonuje poprawy kontrastu i nasycenia kolorów.
Nie wierz zdjęciom z portali randkowych
Pixtr - zdjęcie przed i po

Pixtr – zdjęcie przed i po

Aplikacja posiada aktualnie 100 tys. użytkowników, a w czterech App Store stała się numerem jeden (Izrael, Chorwacja, Wietnam i Macedonia). Zgadnijcie co jest przyczyną tak wielkiego sukcesu Pixtr?

Okazuje się, że duża część użytkowników wykorzystuje aplikację przed wysłaniem swoich zdjęć do Tinder – globalnej, randkowej sieci społecznościowej. Twórcy Pixtr otrzymują masę e-maili z prośbą o integracje z tą właśnie platformą. Dlaczego jednak akurat Tinder?

Bo mechanika tej aplikacji działa na zasadzie “hot or not”. Użytkownicy przeglądają zdjęcia osób z danej lokalizacji i jeśli któraś z twarzy przypadnie im do gustu, mogą oddać na nią swój głos aprobaty… Nienaganny wygląd jest więc zatem kluczem do sukcesu.