Polskie plany kolonizacji Marsa

Polskie plany kolonizacji Marsa

Gra odzwierciedlać będzie warunki, w jakich działają prawdziwe przedsiębiorstwa z sektora kosmicznego. Przykładowo wprowadzi możliwość pozyskiwania kontraktów naukowych, cywilnych, a także wojskowych. Wprowadzona zostanie również możliwość nabywania gotowych rozwiązań technologicznych, co jest obecnie coraz częściej wdrażane przez agencje kosmiczne — przekonuje Łukasz Wilczyński, europejski koordynator Mars Society, międzynarodowej organizacji, której celem jest promocja badań i misji na Marsa.

Sukces projektu na arenie międzynarodowej zdecydowanie wpłynie na wzrost zainteresowania tematyką marsjańską, dlatego tak ważne jest aby wspierać podobne inicjatywy, tym bardziej, że pochodzą z naszego kraju — dodaje Wilczyński.

Pomysł opolskiego studia Intermarum trafił niedawno na serwis KickStarter – największą na świecie platformę finansowania projektów kreatywnych. Przez najbliższy miesiąc walczy o zdobycie 30 000 funtów. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą w perspektywie roku stworzyć wieloplatformową grę ekonomiczną, która ma zainteresować najbardziej wymagających fanów. Race to Mars planowo ma trafić do sprzedaży w pierwszym półroczu 2014 roku.

Projekt można wesprzeć poprzez serwis KickStarter: http://www.kickstarter.com/projects/intermarum/race-to-mars

Więcej:gryrozrywka