12 minut z Dying Light: najnowsze wideo robi wrażenie!

I tu i tu mamy tropikalny klimat. W obu grach walczymy przeciwko zombie, a akcja utrzymana jest z tej samej, pierwszoosobowej perspektywy. Czy Dying Light zatem może nas czymś jeszcze zaskoczyć?

Dobrze wiemy, że Techland potrafi robić naprawdę klimatyczne zwiastuny, a sama gra w ich kontekście wypada dużo, dużo gorzej. Czy tak też będzie i tym razem? Pierwszy trailer Dying Light zapowiedział nam grę pełną akcji, pościgów po dachach i walk z przeważającymi siłami wroga. Teraz mamy okazję skonfrontować nasze oczekiwania z rzeczywistym materiałem pochodzącym z gry. Poniżej możecie obejrzeć 12 minut rozgrywki z wczesnej wersji gry.

Sposób poruszania się postaci bardzo przypomina rozgrywkę z Mirror’s Edge. Tam nasza bohaterka biegała po dachach futurystycznych, ascetycznych wieżowców – tutaj zaś będziemy przemierzać bogate scenerie upadłego kurortu. Czeka nas dużo swobody w eksploracji otoczenia (będziemy mogli wspinać się po budynkach czy słupach wysokiego napięcia), a walka z zombie nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. W stosunku do przeciwników nasz bohater porusza się szybko (przynajmniej w ciągu dnia), zatem czasem wystarczy tylko umiejętnie odwrócić ich uwagę, by móc ewakuować się z zagrożonego obszaru. W połowie materiału widzimy też, że po zachodzie słońca zombie są bardziej pobudzone i będziemy musieli częściej skradać się, by uniknąć śmierci. Moim zdaniem wygląda to przyzwoicie – tym bardziej, że jest to wersja alpha.

0
Źródło: All Games Beta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.