Duże zmiany w Chrome dla Androida

Do tej pory Chrome umożliwiał łatwe przechodzenie pomiędzy otwartymi kartami. Wystarczyło wykonać gest od prawej lub lewej krawędzi ekranu, by zobaczyć kolejną/poprzednią otwartą kartę. Było to niezwykle wygodne w przypadku szybkiego przeglądania Sieci, ale sprawiało problemy ze stronami, które też wykorzystywały gesty np. do przełączania wyświetlanych obrazków.
Duże zmiany w Chrome dla Androida

Obecnie gest przełączania kart został wyłączony i zastąpiony nowym, nieco innym. By zobaczyć listę kart trzeba ściągnąć gestem pasek adresu w dół. By natychmiast przełączyć się pomiędzy otwartymi kartami, wykonujemy gest w lewo lub prawo również na pasku adresu. Chociaż trzeba się do tego przyzwyczaić, gesty działają dosyć wygodnie.

Kolejną drobną, choć znaczącą poprawką jest przeglądanie obrazków. Gdy klikniemy w link ze zdjęciem w JPG obecnie zdjęcie wyświetli się na szerokość całego ekranu. W poprzedniej wersji Chrome widzieliśmy tylko miniaturkę, którą trzeba było ręcznie powiększyć. O pozostałych zmianach przeczytacie na oficjalnym blogu Chrome. Przeglądarkę można pobrać z Google Play.