Firefox Beta dla Androida jest naprawdę świetny!

Najważniejszą zmianą w Firefox 24 beta jest wprowadzenie obsługi WebRTC. Umożliwia to komunikację w czasie rzeczywistym (audio/wideo) bez użycia dodatkowych aplikacji. W ten sposób możemy komunikować się z innymi posiadaczami przeglądarek z obsługą WebRTC, np. Chrome.
Firefox Beta dla Androida jest naprawdę świetny!

Ponadto Firefox już od dawna oferował funkcję czytnika pozwalającego na usunięcie zbędnych elementów ze strony. Przeglądarka w tym trybie wyświetla jedynie tekst + najważniejsze zdjęcia wyświetlanego artykułu. Obecnie funkcja została usprawniona i użytkownicy mogą wybrać rodzaj czcionki do wyświetlania tekstu oraz dwie skórki wyświetlania – ciemną i jasną. W smartfonach z wbudowanym czujnikiem światła przeglądarka może automatycznie zadecydować w jakim trybie zostanie wyświetlona treść strony internetowej.

Dodano także obsługę NFC, dzięki której użytkownicy mogą udostępniać sobie otwarte karty przez zbliżenie telefonów do siebie. Wprowadzono też funkcję Quickshare, dzięki której użytkownicy w prosty sposób mogą udostępnić stronę internetową do dowolnej aplikacji (np. Email, SMS, Facebook, czy Evernote). Przeglądarkę można pobrać

z Google Play

.