Morphopolis: przepiękna, ręcznie rysowana przygodówka o owadzim świecie

Morphopolis: przepiękna, ręcznie rysowana przygodówka o owadzim świecie

Twórcy Morphopolis nie kryją się z tym, że podczas prac nad grą inspirowali się czeską Botaniculą i Tiny Bang Story. Podobieństwo jest wyraźne zwłaszcza w przypadku tej pierwszej gry. Oba tytuły cechuje identyczne mechanika, oszałamiająca stylistyka i umiejscowienie akcji w świecie owadów.

Morphopolis jest grą o metamorfozie – mówi szef studia Micro Macro Games – To opowieść drogi maleńkiego owada, który musi uratować towarzysza z rąk ogromnej, boskiej istoty. Nasz bohater będzie przechodził metamorfozę lub przejmował kontrolę nad większymi owadami, by w każdym rozdziale powiększać się i rozwijać nowe umiejętności. Im będzie większy tym skala scenerii będzie się oddalać, by gracz zobaczył więcej świata i jego niemal architektonicznej złożoności”.

Na powyższym trailerze widać wyraźnie, ze gra będzie miksem gry przygodowej z sekwencjami szukania obiektów i zagadkami logicznymi. Czy pobije sukces Botaniculi? Zobaczymy w ostatnim kwartale tego roku, gdy gra zadebiutuje na PC z systemem Windows, Linux, Mac OS i tabletach z Androidem. Ale jeśli macie ochotę zobaczyć jak prezentuje się gra już teraz to wersję alpha dostaniecie za 19.99$. Pełna wersja gry będzie kosztować 9.99$, a więc około 31 zł. Gra stara się także wejść na Steam, więc jeśli jej idea Wam się podoba możecie jej pomóc poprzez Greenlight.