MouseCraft: miks Tetrisa i Lemmingów

MouseCraft: miks Tetrisa i Lemmingów

Naszym zadaniem w grze jest takie zmodyfikowanie planszy przy pomocy klocków Tetromino, by myszy mogły dojść do sera. A ponieważ myszy, podobnie jak Lemmingi, nie grzeszą inteligencją, musimy w taki sposób stworzyć im drogę, by nie powpadały w dziury, nie utopiły się i ominęły wszystkie inne pułapki.

Całość utrzymana jest w ładnej, kolorowej oprawie i sprawia wrażenie bardzo dopracowane wrażenie. Dodatkowo w grze dostępny jest także edytor poziomów, dzięki któremu możemy tworzyć własne mapy i dzielić się nimi ze społecznością. MouseCraft – choć nie jest jeszcze ukończony – otrzymał już kilka nagród m.in. na tegorocznym Pixel Heaven i Digital Dragons.

Studio Crunching Koalas już teraz oferuje bezpłatnie grę w wersji alpha. Jeżeli przypadnie Wam ona do gustu, warto skusić się na pełną wersję (premiera pod koniec roku) jeszcze w tym miesiącu, ponieważ do końca sierpnia MouseCraft można zakupić za… dowolną kwotę. Poprzez akcję “płać ile chcesz” można też wskazać twórcom, jakie elementy gry powinni usprawnić – np. czy dodać inne wersje językowe, nowe poziomy czy inne motywy graficzne.

Gra stara się także zebrać wystarczającą liczbę głosów na Steam Greenlight.

Więcej:gryrozrywka