MouseCraft: miks Tetrisa i Lemmingów

Crunching Koalas to młode, warszawskie studio developerskie, które aktualnie pracuje nad dwoma projektami gier. Jedną z nich jest MouseCraft, stanowiący niezwykłe połączenie dwóch klasycznych gier logicznych.

Naszym zadaniem w grze jest takie zmodyfikowanie planszy przy pomocy klocków Tetromino, by myszy mogły dojść do sera. A ponieważ myszy, podobnie jak Lemmingi, nie grzeszą inteligencją, musimy w taki sposób stworzyć im drogę, by nie powpadały w dziury, nie utopiły się i ominęły wszystkie inne pułapki.

Całość utrzymana jest w ładnej, kolorowej oprawie i sprawia wrażenie bardzo dopracowane wrażenie. Dodatkowo w grze dostępny jest także edytor poziomów, dzięki któremu możemy tworzyć własne mapy i dzielić się nimi ze społecznością. MouseCraft – choć nie jest jeszcze ukończony – otrzymał już kilka nagród m.in. na tegorocznym Pixel Heaven i Digital Dragons.

Studio Crunching Koalas już teraz oferuje bezpłatnie grę w wersji alpha. Jeżeli przypadnie Wam ona do gustu, warto skusić się na pełną wersję (premiera pod koniec roku) jeszcze w tym miesiącu, ponieważ do końca sierpnia MouseCraft można zakupić za… dowolną kwotę. Poprzez akcję „płać ile chcesz” można też wskazać twórcom, jakie elementy gry powinni usprawnić – np. czy dodać inne wersje językowe, nowe poziomy czy inne motywy graficzne.

Gra stara się także zebrać wystarczającą liczbę głosów na Steam Greenlight.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.