Najnowsza gra Molyneux’a zadebiutuje na Steam już za 2 tygodnie

Gdy Molyneux odszedł z Microsoftu i założył własne studio 22Cans zapowiedział realizację 22 gier-eksperymentów, mających na celu wyciągnięcie wniosków, które pomogłyby w stworzeniu jednej, dużej (i w domyśle idealnej) gry. Tą grą ma być właśnie Project Godus. Do tej pory studio 22Cans stworzyło zaledwie jeden eksperyment – Curiosity: What’s inside the cube, który okazał się niczym więcej jak sprytną i wciągającą kampanią marketingową pod Godusa. Potem wszelkie informacje o dalszych doświadczeniach ucichły, choć nie znaczy to, że studio całkowicie ich zaniechało. Ot, widocznie zmieniły się priorytety.
Najnowsza gra Molyneux’a zadebiutuje na Steam już za 2 tygodnie

Jeśli spojrzycie na poniższy zwiastun, czy obrazki pomyślicie zapewne “I to wszystko? To ma być ten długo oczekiwany hit wielkiego wizjonera?”. Gra wydaje się prosta, wręcz ascetyczna. Rzeźbimy teren, obserwujemy jak rozwija się nasza cywilizacja (od czasów pierwotnych do współczesności) i bierzemy udział w wojnach z innymi graczami. A gdzieś tam nad nami istnieje jeden gracz (aktualny zwycięzca Curiosity), który raz na jakiś czas może dokonać pewnych zmian w świecie np. odwróci kierunek prądów morskich, co wpłynie na klimat całej planety.

Oficjalna premiera gry zapowiadana jest na przyszły rok, jednak już 13 września osoby, które wsparły kampanię Kickstartera, lub które wykupią grę na Steam poprzez Early Access (19,99$) otrzymają dostęp do wersji beta. Docelowo Project Godus będzie działał na PC, iPadach i urządzeniach z Androidem.

Od bardzo długiego czasu byłem podekscytowany kierunkiem, w którym ta gra ewoluuje. Myślę, że na świecie nie ma drugiej takiej gry. To gra, o której marzyłem odkąd zacząłem pracować w branży. Osoby, które zagrają w betę i podzielą się swoimi opiniami sprawią, że to marzenie stanie się rzeczywistością” – powiedział Molyneux.

Poniżej możecie obejrzeć rozgrywkę z komentarzem samego Molyneuxa. Jak myślicie, przebije Populousa? 😉