Pobierz nowego Firefoksa na komputer i telefon

Pobierz nowego Firefoksa na komputer i telefon

W zeszłym roku Facebook został pierwszym serwisem społecznościowym, zintegrowanym z Firefoksem. Następnie Mozilla dodała integrację z kolejnymi portalami społecznościowymi – Cliqz, Mixi i msnNOW. Mozilla planuje również integrację kolejnych serwisów społecznościowych, usług i aplikacji, dzięki czemu korzystanie z internetu (przeglądarki) ma stać się bardziej społecznościowe, dostosowane do potrzeb i osobistych preferencji.

Mozilla wnowej przeglądarce Firefoxwdrożyła możliwość łatwego udostępniania treści. Przycisk “Udostępnij tę stronę”, który znajduje się na pasku narzędzi, pozwoli za pomocą kilku kliknięć udostępnić wybrane treści przyjaciołom bezpośrednio z Firefoksa, bez względu na to, jaką stronę akurat przeglądasz. Można zamieścić ciekawy artykuł na swoim profilu, przesłać wybrany przepis do swoich przyjaciół czy też wysłać prywatną wiadomość z pomysłem na prezent, wszystko to bez konieczności opuszczenia strony, którą się przegląda. Nową funkcję można wypróbować za pomocą Facebook Messengera lub Cliqza.

Firefox dla systemu Android

pozwala natomiast w prosty sposób przeglądać ulubione witryny na spersonalizowanej stronie, nazywanej inteligentnym ekranem. Firefox na Androida zawiera udoskonaloną wersję inteligentnego ekranu, która ma pomóc szybko zalogować się na wybraną stronę w sieci.

Pasek tytułu uzupełnia wpisany adres URL, aby wyświetlić ulubione strony jeszcze szybciej. Ponadto nowy Firefox na Androida posiada opcję przełączania kart, która umożliwia łatwe i szybkie przejście do otwartej zakładki bez konieczności otwierania duplikatów kart. Dodatkowo pasek tytułu w nowym Firefoksie na Androida chowa się automatycznie, gdy jest nieużywany. Nowy Firefox zawiera także zaktualizowany czytnik RSS.