The Choosatron: drukarka fikcji interaktywnej

Tymczasem rosnąca w szybkim tempie popularność Choosatronu na Kickstarterze pokazuje zupełnie co innego – ludzie dalej są spragnieni fabularnych gier książkowych, tym bardziej, jeśli podawane są one w tak niezwykłej formie.
The Choosatron: drukarka fikcji interaktywnej

Choosatron to niewielkich rozmiarów pudełko, które drukuje na rolce papieru opowiadanie będące konsekwencją wyborów dokonywanych w czasie rzeczywistym. Gracz wchodzi w interakcję z maszyną wyłącznie przy użyciu jednego z czterech dostępnych przycisków. Po zakończeniu zabawy użytkownik może zatrzymać sobie historię na pamiątkę i porównać ją z “rozgrywką” znajomych. Urządzenie jest o tyle lepsze od standardowej gry paragrafowej, ze nie pozwala na skakanie między rozdziałami czy “zaglądnięcie na ostatnią stronę”. Do tego dzięki połączeniu Wi-Fi i wykorzystaniu darmowego oprogramowania Twine służącego do tworzenia własnych, interaktywnych opowieści użytkownik może bezpłatnie pobierać z sieci historie innych autorów lub stworzyć dla swoich znajomych grę własnego autorstwa.

Choosatron można kupić za pośrednictwem Kickstartera. Najtańsza wersja urządzenia kosztuje 139$ (około 437 zł). To niemało, ale z drugiej strony otrzymujemy platformę, która umożliwia niemal nieskończoną zabawę. Twórcom udało się już zebrać 200% potrzebnej do uruchomienia produkcji kwoty, więc pierwsze egzemplarze trafią do fundatorów na początku stycznia przyszłego roku.