Tizen OS jednak żyje, Samsung wyda 4 mln dolarów

Tizen OS jednak żyje, Samsung wyda 4 mln dolarów

Chociaż Eldar Murtazin jest innego zdania i uważa, że system Tizen jest przeznaczony na straty, to Samsung nie zamierza wycofywać się z fundowania naprawdę gigantycznych nagród. Rozpoczął się już międzynarodowy konkurs na najlepsze aplikacje dla rozwijanego systemu Tizen. Programiści powalczą o jedną z 54 nagród, które będą przyznawane za aplikacje z dwóch głównych kategorii: Gry oraz Inne aplikacje, które podzielono na dodatkowych dziewięć podkategorii. Twórcy najlepszych aplikacji mogą liczyć na bardzo wysokie nagrody pieniężne sięgające aż 200 tysięcy dolarów za najlepsze gry w poszczególnych podkategoriach.

Polscy programiści należą niezmiennie do światowej czołówki, co potwierdzają wysokie miejsca, jakie zajmują w największych konkursach organizowanych przez czołowe firmy i uczelnie techniczne. W związku z tym, że duża część kodu systemu Tizen powstaje w Polsce, mam nadzieję że polscy programiści wezmą licznie udział w konkursie Tizen App Challenge. W poprzednich konkursach, które były organizowane przez firmę Samsung, deweloperzy z Polski byli jednymi z laureatów, co pozwoliło im na wspaniały start kariery i założenie lub rozwój własnych firm — powiedział Jarosław Szponar, Application Specialist w Samsung Electronics Polska.

Nagrodą główną w kategorii Gry jest 200 tysięcy dolarów, natomiast w kategorii

Inne Aplikacje — 120 tysięcy dolarów. Każda z grup jest oceniania pod względem czterech różnych czynników. W przypadku gier są to m.in. grywalność, design i wydajność z kolei Inne Aplikacje oceniane są na podstawie m.in. użyteczności, designu i wydajności. Niezależnie od pozostałych wyróżnień, jury wybierze także 10 najlepszych aplikacji HTML5, których autorzy otrzymają po 50 tysięcy dolarów.

Szczegółowe info tutaj.