TP-Link Tether: aplikacja do zarządzania siecią dla Androida i iOS-a

TP-Link Tether: aplikacja do zarządzania siecią dla Androida i iOS-a

TP-LINK udostępnił aplikację Tether, przeznaczoną dla urządzeń pracujących na Androidzie i iOS. Aplikacja pozwala użytkownikom smartfonów i tabletów na zarządzanie siecią oraz udostępnianie zasobów w sieciach zbudowanych w oparciu o (niektóre) routery TP-Link. Dzięki aplikacji można zmieniać konfigurację, ograniczać dostęp lub udostępniać wybrane zasoby. Tether pozwala także sprawdzić status sieci oraz podłączonych użytkowników. Ciekawą funkcją oprogramowania TP-Link jest zestaw narzędzi zapewniających wsparcie dla standardu DLNA, co umożliwia strumieniowanie wybranych plików multimedialnych z dysków sieciowych bezpośrednio do tabletu lub smartfona z systemem Android lub iOS.

Aplikacja Tether jest już dostępna w App Store i Google Play. Aktualnie z aplikacją kompatybilne są dwuzakresowe routery TP-LINK: TL-WDR4300, TL-WDR3600, TL-WDR3500.

Wsparcie dla kolejnych modeli pojawi się wraz z aktualizacją firmware. Również nowe produkty, w tym wprowadzane niedługo na rynek modele AC (Archer) będą mogły być obsługiwane przez aplikację mobilną.