Frictional Games pracuje nad nowym horrorem

Frictional Games pracuje nad nowym horrorem

W tym miesiącu odbyła się premiera gry “Amnesia: Machine for Pigs“, nad którą Fricitonal Games sprawowało pieczę jedynie w charakterze wydawcy. Za produkcję horroru odpowiadało studio thechineseroom i można powiedzieć, że nie do końca spełniło pokładane w nich nadzieje.

Okazuje się jednak, że Fricitional Games po cichu pracowało przez ten czas nad kolejnym tytułem, który być może bardziej usatysfakcjonuje miłośników survival horroru. W sieci pojawiła się tajemnicza strona internetowa, która stylizowana jest na komunikat o zamknięciu systemu będący skutkiem nieoczekiwanego błędu. W niektórych miejscach umieszczone są przesunięte napisy, z których fani wyszukali się słów “system failure”oraz “cogito ergo sum”. Wygląda na to, że kolejna produkcja dotyczyć będzie w jakimś sensie komputerów. Może jakaś namiastka cyberpunka? Maszyny myślącej? Więcej dowiemy się prawdopodobnie niebawem – gdy odliczanie na stronie się zakończy.

W lipcu tego roku studio umieściło na swojej stronie ofertę pracy dla projektanta/programisty gry, który pomógłby im przenieść doświadczenia zdobyte podczas tworzenia Amnesii na wyższy poziom. Ogłoszenie opatrzone było poniższym concept artem.