GTA V Online będzie wyposażone w mikrotransakcje?

Niektórzy gracze narzekają, że w GTA V zarabianie wirtualnych pieniędzy nie jest czymś łatwym. Być może to właśnie z tego powodu w sieciowym trybie gry zamiast się męczyć, będziemy mogli zwyczajnie kupić paczkę wirtualnych dolarów. Użytkownik Reddita o nicku 1880 zauważył, że podczas wybierania nieaktywnego linku do sklepu w grze system próbuje łączyć się z plikiem commerceData.xml, który jest ogólnodostępny na serwerach firmy Rockstar. Zawiera on listę przedmiotów z edycji kolekcjonerskich np. sterowiec Atomic, które wygląda na to, że będzie można dokupić później do zwykłej wersji gry. Uwagę przykuwa jednak wpis o czterech kartach kredytowych, dzięki którym gracze zyskają określoną sumę wirtualnych pieniędzy. Przy każdej z nich pojawia się następujący opis:
GTA V Online będzie wyposażone w mikrotransakcje?
Wirtualne pieniądze, które będzie można kupić za prawdziwe...fot. Reddit.com

Wirtualne pieniądze, które będzie można kupić za prawdziwe…fot. Reddit.com

“Kasa rządzi w tym mieście. Pozbądź się problemów finansowych i uzyskaj to czego pragniesz w Los Sanos i hrabstwie Blaine kupując paczki z kasą w GTA Online. Wszystkie zakupione w ten sposób pieniądze trafią automatycznie na konto bankowe twojej postaci. Wydawaj je rozsądnie, by gotówka szybko się nie rozpłynęła”.

Być może jest to tylko testowy plik, który niepotrzebnie namiesza graczom w głowach, ale znając politykę studia Rockstar, które ogromnie chroni swoją prywatność takie wydarzenie raczej nie powinno mieć miejsca. Mikrotransakcje to temat, który drażni graczy w przypadku implementowania ich do gier, za które już raz zapłacili. Pierwszego października przekonamy się, czy rozgrywka w trybie sieciowym GTA V będzie uczciwa, czy jednak nastawiona na zysk dla producenta w większym stopniu niż na zadowolenie samych graczy.