SZYBKI TEST: AVM FRITZ!Box 3270

SZYBKI TEST: AVM FRITZ!Box 3270

Niemiecki producent AVM od lat wytwarza wysokiej jakości sprzęt sieciowy przeznaczony dla klientów indywidualnych. Dotąd jego sprzęt raczej rzadko pojawiał się na naszym rynku. Ostatnio się to zmieniło. Firma z Berlina, wraz z polskim dystrybutorem, przygotowała “spolszczone” edycje kilku produktów z bogatego portfolio.

Wśród przeniesionych na nasz rynek urządzeń znalazł się FRITZ!Box 3270. Jest to podstawowy router WiFi z wbudowanym modemem ADSL2+. Sprzęt, w odróżnieniu od trzyantenowej wersji niemieckiej, wyposażono w dwie anteny umożliwiające połączenie z maksymalną szybkością 300 Mb/s. Realne transfery z dedykowaną kartą sieciową utrzymują się jednak na poziomie około 95 Mb/s. Przyczyna leży w tym, że jeden z komputerów testowych podłączany jest do rutera za pomocą kabla, a FRITZ!Box 3270 został zaopatrzony w cztery jedynie stumegabitowe porty LAN. Wersja dwuantenowa okazała się jednak szybsza niż testowany jakiś czas temu model z trzema antenami, który z kartą dedykowaną uzyskał zaledwie niecałe 62 Mb/s. Wynik powyżej 90 Mb/s udało się osiągnąć także z kartą Centrino 2. Świadczy to o dobrej kompatybilności FRITZ!Boksa z różnymi klientami.

Zaletą urządzenia okazuje się też możliwość podłączenia Internetu także poprzez jeden z portów LAN, dzięki czemu możemy wybrać praktycznie dowolnego ISP.

DANE TECHNICZNE:

Porty LAN4x 10/100 Mb/s
Częstotliwość prac y
(2,4 GHz/5 GHz/Dualband)
tak/tak/nie
Port USB1x USB 2.0
Modem / AneksADSL (do 6 Mb/s), ADSL2+ (do 24 Mb/s) /
A, B, J, M
Możliwość podłączenia dysku/
modemu 3G/serwer SMB/serwer multimediów
tak/tak/tak/tak
WPS/WDStak/tak
Sieć dla gościtak
Wymiary (szer.×gł. ×wys.)212×158×29 mm
Gwarancja60 miesięcy
Infowww.fritzbox.eu
Cena400 zł

Więcej:AVMroutery