Po 13 latach konsole wracają do Chin

Teraz każdy producent konsol, który chce swoje zabawki sprzedawać w Chinach musi tylko pofatygować się do chińskiego Ministerstwa Kultury i pozytywnie przejść przez proces weryfikacji. Nikt do końca nie wie na czym ten proces będzie polegał, ale patrząc na proces weryfikacji gier na PC w Chinach, możemy bezpiecznie założyć, że Chińczycy będą wymagali ocenzurowania wszystkich elementów, które wydawać im się będą niepoprawne dla młodego pokolenia.
Po 13 latach konsole wracają do Chin

Zakaz sprzedaży konsol obowiązywał w tym kraju od 2000 roku. To właśnie wtedy chińskie władze stwierdziły, że konsole powodują szkodliwe i nieodwracalne zmiany wśród młodych Chińczyków. Oczywiście, jeśli ktoś był bardzo zdeterminowany mógł sobie kupić XBoxa, czy Playstation na czarnym rynku, jednak większość graczy pogodziło się z faktem, że jedyną platformą do grania w Chinach są komputery PC.

Świętowano też na pewno w Nintendo, Microsofcie i Sony. Chiński rynek konsumencki jest ogromny i uwielbia nowe technologie. Nadchodząca generacja konsol, po 13 latach przymusowego odwyku może okazać się strzałem w dziesiątkę.