Three Monkeys: komputerowa gra RPG dla niewidomych

Three Monkeys: komputerowa gra RPG dla niewidomych

Większość współczesnych gier nie jest dostosowana pod obsługę osób niewidomych lub słabowidzących. Od gracza wymaga się zręczności, śledzenia postępu akcji na ekranie – zresztą nie bez powodu miliony pakowane są w coraz lepiej wyglądającą grafikę. Często jest tak, że w wyścigu do fotorealizmu twórcy zapominają o tym co najważniejsze – o fabule, która sama w sobie powinna stanowić najmocniejszy element gry.

Brytyjskie studio Incus Games postanowiło stworzyć coś wyjątkowego. Dzięki sugestiom osób niewidomych zabrali się do pracy nad grą, w którą bez problemu będą mogli zagrać wszyscy. Rezygnując z grafiki skupili się na historii oraz oprawie audio, która ma być na tyle sugestywna, że osoby niewidome będą potrafili poruszać się dzięki niej w wirtualnym świecie tak samo jak w rzeczywistości.

Three Monkeys to gra RPG, w której główny bohater imieniem Tobar, pozbawiony zmysłu wzroku, będzie starał się uratować świat Byzantii (inspirowany historią Romów). Jego towarzyszką podróży i zarazem pomocnikiem będzie wróżka Yoska, która dzięki swoim komentarzom lepiej odda dziejące się w grze wydarzenia. Poniżej możecie odsłuchać prolog wprowadzający do gry (najlepiej zrobić to przy pomocy słuchawek).

Twórcy nie zdradzili jeszcze daty premiery, ale zainteresowani będą mogli zagrać w grywalne demo podczas tegorocznego Eurogamer Expo 2013 Indie Arcade. Być może po tym wydarzeniu uzyskamy bardziej szczegółowe informacje.