Three Monkeys: komputerowa gra RPG dla niewidomych

Wyjątkowa gra posiadająca jedynie oprawę audio...

Większość współczesnych gier nie jest dostosowana pod obsługę osób niewidomych lub słabowidzących. Od gracza wymaga się zręczności, śledzenia postępu akcji na ekranie – zresztą nie bez powodu miliony pakowane są w coraz lepiej wyglądającą grafikę. Często jest tak, że w wyścigu do fotorealizmu twórcy zapominają o tym co najważniejsze – o fabule, która sama w sobie powinna stanowić najmocniejszy element gry.

Brytyjskie studio Incus Games postanowiło stworzyć coś wyjątkowego. Dzięki sugestiom osób niewidomych zabrali się do pracy nad grą, w którą bez problemu będą mogli zagrać wszyscy. Rezygnując z grafiki skupili się na historii oraz oprawie audio, która ma być na tyle sugestywna, że osoby niewidome będą potrafili poruszać się dzięki niej w wirtualnym świecie tak samo jak w rzeczywistości.

Three Monkeys to gra RPG, w której główny bohater imieniem Tobar, pozbawiony zmysłu wzroku, będzie starał się uratować świat Byzantii (inspirowany historią Romów). Jego towarzyszką podróży i zarazem pomocnikiem będzie wróżka Yoska, która dzięki swoim komentarzom lepiej odda dziejące się w grze wydarzenia. Poniżej możecie odsłuchać prolog wprowadzający do gry (najlepiej zrobić to przy pomocy słuchawek).

Twórcy nie zdradzili jeszcze daty premiery, ale zainteresowani będą mogli zagrać w grywalne demo podczas tegorocznego Eurogamer Expo 2013 Indie Arcade. Być może po tym wydarzeniu uzyskamy bardziej szczegółowe informacje.