Znamy oficjalną datę premiery Xbox One

Znamy oficjalną datę premiery Xbox One

Microsoft oficjalnie ogłosił datę premiery Xboxa One. Konsola trafi na rynek amerykański i do 12 innych krajów świata 22 listopada – dokładnie w ósmą rocznicę premiery Xboxa 360.

Masowa produkcja konsoli to osiągnięcie ważnego punktu. To podsumowanie lat spędzonych na wsłuchiwaniu się w opinie fanów, rozwój nowatorskiej technologii i współpracę z najlepszymi partnerami w zakresie gier i rozrywki. Przed nami nadal sporo pracy, ale zespoły nie ustają w wysiłkach i koncentrujemy się już na premierze” – powiedział Yusuf Mehdi, szef działu marketingu Xboxa One.

Mehdi potwierdził również, że w związku z szybkim wyprzedaniem zamówień przedpremierowych producent przygotuje dodatkowe zestawy konsoli w Day One Edition. Oprócz tego Microsoft poinformował, że inżynierowie podnieśli prędkość procesora z 1,6 GHz do 1,75 GHz.

Xbox One pojawi się w sprzedaży w USA,Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Australii, Austrii, Brazylii, Włoszech, Irlandii, Meksyku, Hiszpanii i Nowej Zelandii w cenie 499$. Do innych krajów, w tym Polski ma trafić dopiero w przyszłym roku, w bliżej nie sprecyzowanym terminie.

Konkurencyjne PS4 zadebiutuje kilka dni wcześniej – 15 listopada w USA. Do Polski trafi 29 listopada br.