Dwie nowe gry na Wonderbooka zadebiutują już w przyszłym miesiącu

Dwie nowe gry na Wonderbooka zadebiutują już w przyszłym miesiącu

Wonderbook, czyli fizyczna książka przeznaczona do zabawy z rozszerzoną rzeczywistością na konsolach Sony pojawiła się w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory najmłodsi mogli spróbować zaledwie dwóch gier – Księgi Czarów oraz Detektywa Diggs’a. Na ich przykładzie poznaliśmy już sposób działania Wonderbooka i wiemy już jaki drzemie w nim potencjał. Czy kolejne tytuły należycie go wykorzystają? Do sieci trafiły już krótkie materiały wideo obrazujące właściwą rozgrywkę.

Księga Eliksirów znów szumnie reprezentowana nazwiskiem J.K. Rowling zabierze nas w uniwersum znane z “Harry’ego Pottera”. Tym razem dzieci będą starały się zawalczyć o złoty kociołek. Wędrując przez zaczarowany ogród będą uczyły się przepisów na eliksiry i rozwiązywały łamigłówki – wszystko wygląda bardzo podobnie do Księgi Czarów. Miejmy nadzieję, że tym razem oprócz samej nauki i skromnych testów dzieci będą mogły szerzej wykorzystać swoje magiczne umiejętności.

Wędrówki z Dinozaurami mogą okazać się gratką dla fanów prehistorycznych gadów. Dzieci będą mogły samodzielnie odkopać skamieniałości, a także przyjrzeć się z bliska życiu dinozaurów w ich naturalnych środowiskach. Oprócz ciekawych faktów naukowych dzieci przeżyją fabularną przygodę towarzysząc

młodemu pachyrinozaurowi.

Oba tytuły pojawią się w sklepach już 13 listopada. Cena gier nie została jeszcze ujawniona.