Niezwykła historia powstania gry Forced

Niezwykła historia powstania gry Forced

Pewnego razu, grupa ośmiu znajomych wpadła na pomysł, by zająć niewykorzystaną do tej pory klasę w Uniwersytecie Aalborg w Danii i przerobić ją na studio. Planując poświęcić tworzeniu gry jak największą ilość czasu wszyscy zdecydowali się wyprowadzić z własnych mieszkań i przenieść do klasy własne rzeczy. Pokój szybko wypełnił się lodówką, kanapami i oczywiście sprzętem komputerowym. Szafkami oddzielono miejsce do spania, by pracujący nie przeszkadzali tym, którzy aktualnie wypoczywali i w ten sposób grupie udało się przetrwać całe 7 miesięcy.

Do teamu zaczęły dołączać kolejne osoby, aż w końcu o sprawie dowiedziały się władze Uniwersytetu. Ponieważ żaden członek zespołu nie miał gdzie mieszkać wspólnie postanowiono wynająć dom. Koderzy zamieszkali w piwnicy, artyści w salonie;) i tak udało im się przerwać kolejny rok, żyjąc ze sobą w zgodzie jak jedna, wielka rodzina. Ponieważ prace nad grą dalej trwały, a pieniądze zaczęły topnieć w zastraszającym tempie BetaDwarf postanowili wystartować z kampanią na Kickstarterze.

Dopiero w ostatnim dniu kampanii projekt uzyskał potrzebne 65 tys.$. Dzięki zdobytym pieniądzom ekipie udało się wynająć małe biuro w centrum Kopenhagi. Oczywiście wszyscy dalej mieszkali tam razem i starali się zainteresować sobą inwestorów. Po 2,5 roku prac wszystko znowu zawisło na włosku – żaden wydawca nie był chętny do współpracy, a kwota z Kickstartera także się rozeszła. BetaDwarf postanowili raz jeszcze zaryzykować i zaciągnęli prywatną pożyczkę w banku na kwotę 200 tys.$. Przez następne 4 miesiące chłopacy pracowali dzień i noc, aż w końcu udało im się wejść na Steam.

Nad Forced pracowali w sumie 3 lata i choć zanim gra się zwróci twórcy będą musieli jeszcze trochę poczekać, to pierwsze komentarze na temat gry są już pozytywne. Branżowe portale chwalą grę przede wszystkim za doskonały system kooperacji i nazywają jedną z najlepszych gier zespołowych ostatnich lat. Całą historię w formie zdjęć możecie obejrzeć pod TYM linkiem.

Forced jest czteroosobową grą typu action RPG, gdzie gracze wcielają się w rolę gladiatorów próbujących wywalczyć swoją wolność. Do końca października możecie zakupić grę w cenie 11,19 Euro (około 46 zł).