Nowe informacje na temat ograniczeń Playstaytion 4. Gracze są wściekli.

Nowe informacje na temat ograniczeń Playstaytion 4. Gracze są wściekli.

To dosyć nietypowy moment na ujawnienie tych informacji – zamówienia przedpremierowe ruszyły już jakiś czas i temu i z dnia na dzień ich liczba rośnie.

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki na Playstation, wcześniej wiadomo było tylko to, że urządzenie nie będzie obsługiwać płyt audio. Dodajmy do tego zakaz słuchania MP3 i wychodzi na to, że jedynym sposobem słuchania muzyki na Playstation będzie opłacenie subskrypcji i korzystanie z usługi Sony Music Unlimited.

W przeciwieństwie do Playstation 3, nowa konsola Sony nie będzie obsługiwać także DLNA i standardów media server. W połączeniu z brakiem obsługi dysków zewnętrznych, dzięki którym użytkownicy obecnej generacji mogą w prosty sposób bezproblemowo zwiększyć pojemność konsoli, wygląda na to, że Playstation 4 będzie o wiele bardziej zamknięta platformą niż jej poprzedniczka.

Najpopularniejsze internetowe fora, na których udzielają się gracze kipią nienawiścią. Wielu internautów, pomimo tego, że złożyli już zamówienia na Playstation 4, rozważa zakup konsoli Microsoftu. Pojawiają się opinie, w których nowa konsola Sony nazywana jest “krokiem wstecz”, lub “brakiem szacunku dla użytkowników Playstation”.

Czy Sony widząc tą masową reakcję zmieni zdanie, a tym samym zasady korzystania z PS4? Microsoft, krytykowany wcześniej za niektóre decyzje w sprawie Xboxa One, miał czas na wprowadzenie zmian w krytykowanych przez internautów mechanizmach. Sony, nawet jeśli będzie chciało, może po prostu nie zdążyć…