PS4: jak będzie wyglądało dzielenie się grami?

Z naszej konsoli PS4 (określonej jako “głównej”) i zasobów gier, które zakupiliśmy będą mogli korzystać w równym stopniu wszyscy domownicy, podobnie jak ma to miejsce w tej chwili na PS3. Znajomy, który wpadnie na chwilę i zechce pograć w nasze gry będzie mógł to zrobić bez problemu logując się na swoje konto. Podobnie rzecz ma się z abonamentem PlayStation Plus. Wystarczy, że jedno z kont na konsoli będzie posiadało opłaconą subskrypcję, by reszta domowników także mogła wykorzystywać jego funkcjonalność np. tryb wieloosobowy.
PS4: jak będzie wyglądało dzielenie się grami?

W gry zakupione w cyfrowej dystrybucji będziemy mogli rzecz jasna zagrać na dowolnej konsoli – także u znajomego. To samo dotyczy oczywiście PS Plusa. Musimy jednak pamiętać o tym, że z naszych zasobów nie skorzysta już kolega na swojej konsoli. To znaczy, że jeśli zalogujemy się u kolegi to nie będzie on miał możliwości zagrania w nasze gry – system wykryje bowiem, że nie jest to nasza konsola “główna” (pamiętajmy jednak, że my będziemy mogli zagrać w jego gry zapisane na dysku konsoli zgodnie z zasadą opisaną w powyższym akapicie). A to oznacza ni mniej, ni więcej, że zniknie możliwość kupowania gier z kumplem “na spółę” w cyfrowej dystrybucji.

Oczywiście jeśli chodzi o gry z tradycyjnych nośników będzie można się nimi bez problemu wymieniać czy pożyczać znajomym bez żadnych dodatkowych opłat.