PS4: jak będzie wyglądało dzielenie się grami?

Pod względem technicznym konsole nowej generacji będą praktycznie bliźniaczo podobne. To samo dotyczy też polityki dzielenia się zawartością. Zarówno Sony jak i Microsoft umożliwią swobodne dzielenie się naszymi grami ze znajomymi i rodziną.

Z naszej konsoli PS4 (określonej jako „głównej”) i zasobów gier, które zakupiliśmy będą mogli korzystać w równym stopniu wszyscy domownicy, podobnie jak ma to miejsce w tej chwili na PS3. Znajomy, który wpadnie na chwilę i zechce pograć w nasze gry będzie mógł to zrobić bez problemu logując się na swoje konto. Podobnie rzecz ma się z abonamentem PlayStation Plus. Wystarczy, że jedno z kont na konsoli będzie posiadało opłaconą subskrypcję, by reszta domowników także mogła wykorzystywać jego funkcjonalność np. tryb wieloosobowy.

W gry zakupione w cyfrowej dystrybucji będziemy mogli rzecz jasna zagrać na dowolnej konsoli – także u znajomego. To samo dotyczy oczywiście PS Plusa. Musimy jednak pamiętać o tym, że z naszych zasobów nie skorzysta już kolega na swojej konsoli. To znaczy, że jeśli zalogujemy się u kolegi to nie będzie on miał możliwości zagrania w nasze gry – system wykryje bowiem, że nie jest to nasza konsola „główna” (pamiętajmy jednak, że my będziemy mogli zagrać w jego gry zapisane na dysku konsoli zgodnie z zasadą opisaną w powyższym akapicie). A to oznacza ni mniej, ni więcej, że zniknie możliwość kupowania gier z kumplem „na spółę” w cyfrowej dystrybucji.

Oczywiście jeśli chodzi o gry z tradycyjnych nośników będzie można się nimi bez problemu wymieniać czy pożyczać znajomym bez żadnych dodatkowych opłat.

0
Źródło: Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.