Steam ma więcej aktywnych użytkowników niż Xbox Live

Steam ma więcej aktywnych użytkowników niż Xbox Live

Dodajmy jeszcze, że dzienna liczba unikalnych użytkowników korzystających z platformy często przekracza 6 milionów.

W porównaniu do usługi Microsoftu Xbox Live, dostępnej na konsoli Xbox, z której korzysta ok. 48 milionów graczy (z czego ok. 50% wykupiło abonament premium – Xbox Live Gold), statystyki opublikowane przez Valve są imponujące.

Oczywiście, nie każdy użytkownik Xboxa korzysta z Xbox Live, niektórzy z konsolowych graczy nie podłączają swoich konsol do internetu, dlatego też na podstawie tych statystyk, nie można stwierdzić, która platforma jest bardziej popularna – PC, czy Xbox. Nawet, gdyby okazało się, że pecet jest nadal (albo znowu) bardziej popularny od konsoli Microsoftu, to i tak ponad 95% pecetowców na swoich komputerach korzysta z Windowsa…

A skąd te 65 milionów na Steamie? Usługa Valve jest uważana za jedną z najwygodniejszych jeśli chodzi o zakup i granie w gry. Valve uruchomiło ją 10 lat temu i od tamtego momentu jest ona rozwijana. Aktualnie, żeby kupić i zagrać w dowolną grę dostępną na tej platformie wystarczy kilka kliknięć. Aplikacja zajmie się nawet zainstalowaniem brakujących sterowników, lub bibliotek systemowych. Nie bez znaczenia są też ceny gier. Wyprzedaże na Steamie, na których najnowsze tytuły można kupić często czterokrotnie taniej niż ich konsolowe wersjie, stały się już legendarne (dzisiaj zresztą ruszyła wyprzedaż z okazji Halloween) i bardzo często są powodem rejestracji nowych użytkowników.