Amazon rozpoczyna cyfrową dystrybucję gier na konsole Sony

Amazon rozpoczyna cyfrową dystrybucję gier na konsole Sony

Dla graczy to zapowiedź jednego – niższych cen w cyfrowej dystrybucji. Sony ma świetną ofertę PlayStation Plus, jednak osoby, które nie opłacają abonamentu na próżno mogą szukać ciekawych promocji w PS Store. Wyprzedaże jakie często bywają na Steamie tu praktycznie nie mają miejsca. A w standardowych cenach gry z cyfrowej dystrybucji są droższe niż ich pudełkowe odpowiedniki.

Otwarcie się na zewnętrznych dystrybutorów, takich jak Amazon to duży krok do przodu. Internetowy sklep może samodzielnie przeceniać wybrane produkty i konstruować ciekawe oferty. Kto wie, może doczekamy się też takich okazji jak popularne na PC Humbe Bundle?

Na razie oferta Amazonu i tak nie obejmuje polskich graczy – amerykańskie kody nie zadziałają bowiem na europejskich kontach PSN. Różnice w standardowych cenach mogą nie być znaczące, ale już teraz Amazon rozdaje 5-dolarowe kupony przy zakupach określonych tytułów m.in. Call of Duty: Ghost, Battlefield 4, The Last of Us i Assassin’s Creed IV: Black Flag. Na rynku komputerowym cyfrowa dystrybucja niesamowicie się rozwinęła w ostatnich latach – czas, by konsolowi gracze także mieli szansę kupić gry w rozsądnych cenach.