Diablo III z nową funkcjonalnością na PS4

Diablo III z nową funkcjonalnością na PS4

Podczas BlizzConu Blizzard potwierdził, że Diablo 3 na PS4 będzie działało w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Na szczęście to nie jedyna dobra wiadomość. Przede wszystkim osoby, które zakupią wersję gry na konsolę nowej generacji Sony otrzymają też od razu dodatek Reaper of Souls, o którym pisaliśmy wcześniej. Zabawę będziemy mogli kontynuować postacią stworzoną w wersji na PS3 jednak jej import będzie bezpowrotny. Twórcy uważają jednak, że grając na PS4 gracze nie będą już chcieli wracać do starej konsoli.

Najwięcej zmian odczują osoby grające w trybie kooperacji. Po pierwsze grając ze znajomymi przed jednym telewizorem będziemy mogli łatwiej rozpoznać pady, gdy np. zrobimy sobie przerwę. Light Bar w padzie podświetlony będzie w takim samym kolorze jak oznaczona postać na ekranie. W rozgrywce wykorzystamy także panel dotykowy, który ułatwi nam poruszanie się po interfejsie.

Blizzard podkreśla też jak ważna jest kooperacja, nawet jeśli nasi znajomi nie są w danej chwili zalogowani w grze. Dzięki nowym funkcjom takim jak Player Mail i Player Gifts będziemy mogli wysyłać przedmioty naszym znajomym, a jeśli znajdziemy legendarny przedmiot opisany jako “prezent dla gracza X” automatycznie wpadnie on do ekwipunku danego użytkownika dopasowując się do klasy jego postaci.

Najciekawiej zapowiada się jednak nowy system dotyczący walki z potworami. Kiedy jeden z graczy zostanie zabity przez bestię ta stając się silniejsza będzie mogła pojawić się w grze naszych znajomych jako “Pogromca gracza X”. Jeśli znajomemu uda się pokonać potwora otrzyma on specjalną nagrodę, a pierwszy gracz otrzyma wiadomość, że przyjaciel dokonał zemsty. Jeśli drugi gracz także zginie bestia znów urośnie w siłę i przerzuci się do gry kolejnego znajomego.