Genialny wynalazek dla roztrzepanych

Genialny wynalazek dla roztrzepanych

Jak przekonują twórcy gadżetu, którzy dla swojego dzieła uzbierali na Kickstarterze już 236 tysięcy dolarów, chociaż wnioskowali zaledwie o 15 tysięcy, przeciętna osoba spędza 10 minut dziennie na szukaniu przedmiotów, typu klucze, portfel czy chociażby telefon. Dlatego stworzyli Chipolo – gadżet, który błyskawicznie pozwoli zlokalizować zgubę.

Chipolo można przyczepić niemal do wszystkiego – laptopa, kluczy, portfela, roweru, a nawet kota lub psa. Urządzenie to niewielki medalion, dostępny w kilku kolorach, który korzysta z niskonapięciowej technologii Bluetooth 4.0. Dzięki temu jego wymienna bateria będzie pracować nawet przez 6 miesięcy.

Aplikacja Chipolo dostępna jest zarówno dla systemu iOS, jak i Android, ale niestety nie działa ze wszystkimi smartfonami – przynajmniej na razie. Z dobrodziejstw gadżetu skorzystają posiadacze iPhone’ów 4S, 5, 5C i 5S, iPadów trzeciej i czwartej generacji, iPadów mini i iPodów touch piątej generacji, a także Samsungów Galaxy S 3 oraz Galaxy S 4.

Urządzenie posiada wbudowaną antenę o zasięgu 60 metrów – to oznacza, że Chipolo musi być w maksymalnie takiej odległości od właściciela, by móc go odnaleźć. Aplikacja pokazuje odległość od gadżetu i daje możliwość uruchomienia alarmu. Gdy Chipolo znajdzie się poza zasięgiem, aplikacja powiadomi nas o tym.

Chipolo ma być dostępne na całym świecie już w grudniu 2013 roku. Przewidywana cena: 35 dolarów.