Nokia uruchamia “prywatną stację radiową”

Nokia uruchamia “prywatną stację radiową”

Nokia MixRadio stanowi rozwinięcie usługi odsłuchiwania muzyki Nokia Music, udostępnionej w 2011 roku. Nowy przycisk “Play Me” włącza bezpośrednio osobistą stację radiową dostosowaną do gustu słuchacza. Aplikacja ułatwia personalizację przy użyciu ocen “kciuk w górę” i “kciuk w dół”. Wybór muzyki można też dostosować, dodając wykonawców do Ulubionych. W serwisie można także znaleźć setki miksów skomponowanych przez ekspertów i gwiazdy muzyki. Słuchać ich można bez reklam, rejestracji i bez abonamentu. Aby zabezpieczyć się przed utratą zasięgu — na przykład w metrze — lub zaoszczędzić na transmisji danych, miksy można zapisać do odtwarzania w trybie offline.

Aplikacja rejestruje i analizuje zwyczaje słuchaczy oraz buduje profil na podstawie ich gustu. Profil opracowywany jest przy użyciu listy wykonawców, na której rejestrowane są wszystkie działania użytkownika, w tym częstotliwość słuchania wykonawcy, pominięcia oraz dodawanie do Ulubionych. Usługa analizuje również muzykę wybieraną lokalnie i na komputerze, a także zakupione utwory. Kliknięcie przycisku PlayMe powoduje wysłanie do naszego partnera EchoNest pięciu początkowych utworów wybranych na podstawie profilu opracowanego przez usługę. EchoNest tworzy następnie dynamiczny miks z katalogu 26 milionów utworów z całego świata.

Usługa Nokia MixRadio z Play Me jest już dostępna w sklepie Windows Phone dla użytkowników smartfonów Nokia Lumia w 31 krajach.