Nvidia nie przestanie inwestować w swoją konsolę Shield

Stworzyliśmy Shield po to, żeby rozwijać rynek gier na platformę Android. To potrwa kilka lat, dlatego Shield jest dla nas projektem długoterminowym. — mówi Huang.
Nvidia nie przestanie inwestować w swoją konsolę Shield

Zdaniem Nvidii, bardziej skomplikowane i wymagające gry na Androida zachęcą graczy do zakupu mobilnych urządzeń z mocniejszą konfiguracją. Takich jak na przykład Nvidia Shield z procesorem Tegra 4.

Na razie są to jednak pobożne życzenia producenta. Spytany o wyniki finansowe Shield, prezes Nvidii nie podał ani jednej liczby, powiedział tylko, że Nvidia ” zainwestowała (w Shield – przyp. red.) skromnie i ma skromne oczekiwania co do swojego urządzenia”

Jednak Shield to część większego planu. Nvidia liczyła na o wiele większe zapotrzebowanie na swój procesor mobilny Tegra. W trzecim kwartale tego roku, zyski ze sprzedaży procesora spadły o ok. 54% i wynosiły 243.9 miliona dolarów. Nie jest to jedyny spadek u Nvidii. W porównaniu do zeszłego roku, ceny akcji firmy potaniały i kosztują obecnie 20 centów.

Z drugiej strony, wyniki finansowe Nvidii i tak są lepsze niż prognozowano to na Wall Street. Zarząd firmy również nie wydaje się panikować i zachowuje spokój w tym burzliwym okresie.