Nvidia nie przestanie inwestować w swoją konsolę Shield

Zapytany o przyszłość przenośnej konsoli Shield, prezes Nvidii Jen-Hsun Huang zapewnił, że jego firma będzie kontynuować pracę nad rozwojem urządzenia.

Stworzyliśmy Shield po to, żeby rozwijać rynek gier na platformę Android. To potrwa kilka lat, dlatego Shield jest dla nas projektem długoterminowym. — mówi Huang.

Zdaniem Nvidii, bardziej skomplikowane i wymagające gry na Androida zachęcą graczy do zakupu mobilnych urządzeń z mocniejszą konfiguracją. Takich jak na przykład Nvidia Shield z procesorem Tegra 4.

Na razie są to jednak pobożne życzenia producenta. Spytany o wyniki finansowe Shield, prezes Nvidii nie podał ani jednej liczby, powiedział tylko, że Nvidia ” zainwestowała (w Shield – przyp. red.) skromnie i ma skromne oczekiwania co do swojego urządzenia”

Jednak Shield to część większego planu. Nvidia liczyła na o wiele większe zapotrzebowanie na swój procesor mobilny Tegra. W trzecim kwartale tego roku, zyski ze sprzedaży procesora spadły o ok. 54% i wynosiły 243.9 miliona dolarów. Nie jest to jedyny spadek u Nvidii. W porównaniu do zeszłego roku, ceny akcji firmy potaniały i kosztują obecnie 20 centów.

Z drugiej strony, wyniki finansowe Nvidii i tak są lepsze niż prognozowano to na Wall Street. Zarząd firmy również nie wydaje się panikować i zachowuje spokój w tym burzliwym okresie.

0
Źródło: news.cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.