Premiera gry Contrast jeszcze w tym miesiącu [wideo]

Premiera gry Contrast jeszcze w tym miesiącu [wideo]

Dlaczego? Ano dlatego, że to właśnie Contrast będzie jednym z tytułów startowych nowej konsoli Sony, którego posiadacze konta PS+ otrzymają bezpłatnie. Pierwotnie w pierwszym miesiącu życia PS4 gracze mieli otrzymać wyścigi samochodowe Drive Club, jednak z uwagi na przesuniętą premierę gry Sony zdecydowało się zaoferować właśnie Contrast. Choć nie jest to tytuł wysokobudżetowy, to zdecydowanie spora część graczy powinna poczuć się usatysfakcjonowana.

Focus Home Interactive przywiązało dużą wagę do utrzymania odpowiedniego klimatu gry i jej unikalnej stylistyki, dzięki czemu Contrast trudno nazwać zwyczajną platformówką. Mamy tu do czynienia z elementami noir, surrealizmu, dziecięcej fantastyki i poważnych, życiowych problemów. Mechanika prezentuje się także interesująco – główna bohaterka porusza się w trójwymiarze, ale może równie dobrze “wejść” do dwuwymiarowego świata cieni, dzięki czemu potrafi dotrzeć w miejsca normalnie niedostępne.

Najwcześniej gra zadebiutuje na PC i Xboxie 360 – już 15 listopada. Europejska premiera na konsole Sony przewidziana jest na 20 listopada dla PS3 i 29 listopada dla PS4. Na Steam można już ją zakupić w przedpsrzedaży w cenie 63 zł.