TheSurvivor2299: tajemnicza zapowiedź Fallouta 4, czy internetowy żart?

TheSurvivor2299: tajemnicza zapowiedź Fallouta 4, czy internetowy żart?

Tajemnicza domena działa na wyobraźnię, stąd też nic dziwnego, że użytkownicy Reddita rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę śledztwo. Analiza źródła strony rozpoczęła panikę, gdyż znaleziono tam odniesienie do skryptu o nazwie fallout.js. Informację czym prędzej podchwyciły niektóre portale dla graczy i zaczęły się spekulacje, że już w grudniu studio Bethesda zapowie czwartą część Fallouta.

Mamy oczywiście ogromną nadzieję, że tak właśnie się stanie, jednak coraz więcej rzeczy wskazuje na to, że strona jest pomysłowo wykonanym żartem z polskim akcentem.

Polskim akcentem jest polski adres IP z którego zarejestrowano domenę. Z tego co nam wiadomo, Bethesda nie przeniosła studia do naszego kraju i nigdy wcześniej nie korzystała z usług żadnej polskiej firmy, jeśli chodzi o rejestrowanie domen. Kolejnym szczegółem wskazującym na zręczną mistyfikację jest zakup samej domeny, którego dokonano na popularnym serwisie GoDaddy – poprzednie adresy stron internetowych, które dotyczyły gier wydawanych przez Bethesdę kupowano za pośrednictwem Corporate Domains.

Na koniec: tajemnicze “pikanie”, które słychać na stronie to oczywiście wiadomość nadawana za pomocą alfabetu Morse’a. A konkretniej data: 11.12.13. 11 grudnia to dzień, w którym odbywa się impreza Video Game Awards – doskonała okazja, żeby zapowiedzieć swój najnowszy tytuł. Co bardziej podejrzliwi internauci wskazują jednak, że data zapisana jest w formacie europejskim, dość rzadko używanym w Stanach Zjednoczonych. Chociaż z drugiej strony, Bethesda nie byłaby jedyną firmą na świecie, która nie patrząc na standardy chciałaby wykorzystać termin, który składa się z tak ładnie rosnącego ciągu liczb.

Bethesda poproszona o oficjalny komentarz na temat całej afery udzieliła standardowej odpowiedzi o nie komentowaniu plotek i spekulacji.