Rosyjska strona umożliwiająca wynajęcie zabójcy została zablokowana

Zarejestrowana na anonimową, chińską firmę strona mieszcząca się na mołdawskich serwerach oferowała delikatnie mówiąc bardzo niestandardowe usługi. Jak można było przeczytać w serwisie “szczerzy, życzliwi i sympatyczni ludzie” oferowali swoją pomoc osobom potrzebującym “pomocy w biznesie”. Między innymi strona umożliwiała zamówienie takich usług jak: porwanie “obiektu” i wywiezienie go w bagażniku do lasu, łamanie kości czy pobicie. Podsumowaniem pracy było przekazanie klientowi zdjęć dokumentujących całe zajście.
Rosyjska strona umożliwiająca wynajęcie zabójcy została zablokowana
zakazat-killera.com

zakazat-killera.com

Ceny usług wahały się od 1000 dolarów za “lekkie potrząśnięcie” do 5000 dolarów za ochronę firm lub domów klientów. Wykonawcami mieli być byli żołnierze, sportowcy i członkowie grup przestępczych. Administratorzy witryny rzekomo pracujący na Ukrainie i w krajach byłego Związku Radzieckiego gwarantowali klientom brak jakichkolwiek konfliktów z organami ścigania.

Minister spraw wewnętrznych Rosji, Vladimir Kolokoltsev, zajmuje się aktualnie badaniem w jaki sposób doszło do założenia strony niezgodnej z zasadami reklamowymi. Dane zostały też przekazane do chińskiej i mołdawskiej policji w celu odnalezienia administratorów strony.