Zapowiedź tej gry rządziła na VGX – zobacz jej zwiastun!

Zapowiedź tej gry rządziła na VGX – zobacz jej zwiastun!

Telltale Games ma w swoim dorobku wiele gier przygodowych opartych na popularnych licencjach filmowych – m.in. “Back to the Future”, “Jurassic Park”, “Walking Dead”. Po sukcesie tej ostatniej produkcji studio mocno się rozrosło. Niedawno mieliśmy okazję sprawdzić pierwszy odcinek nowej serii “The Wolf Among Us” opartej na uniwersum komiksu “Fables”, a jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się drugi sezon “Żywych trupów”. To jednak nie wszystko. Telltale Games zapowiedziało, że w przyszłym roku doczekamy się kolejnych gier przygodowych.

Pierwsza z nich zabierze nas w uniwersum wykreowane przez George’a R.R. Martina – do pełnego intryg i politycznych sporów Westeros. Niestety na temat gry nie wiemy jeszcze nic konkretnego ponieważ jak twierdzą twórcy znajduje się ona jeszcze we wczesnej fazie produkcyjnej.

Druga natomiast wykorzysta licencje studia Gearbox Software. “Tales from the Borderlands” przedstawi nam historie bohaterów znanych z serii popularnego FPS-a i zupełnie nowych postaci. Obie gry będą podzielone na epizody i choć platformy docelowe nie zostały jeszcze ujawnione liczyłabym na to, że przygodówki zawitają na PC, PS3, Xboxa 360 i next-geny.

Trzecią grą – tą, która zdecydowanie przyciągnęła największe zainteresowanie podczas VGX – okazało się No Man’s Sky. Propozycja niezwykle ambitna, biorąc pod uwagę wielkość studia. Gra będzie

futurystycznym sandboxem z perspektywy pierwszej osoby skupionym na eksploracji

. Najważniejszym elementem tej produkcji jest system proceduralnej generacji, dzięki któremu będziemy w stanie zwiedzić wiele unikalnych planet, a nawet galaktyk.

Na zwiastunie widzimy ponadto, że będziemy mogli zasiąść za sterami statku kosmicznego i rozegrać walki z przeciwnikami. Wrażenie robi także ogromny, pustynny wąż – twórcy zapewniają, że fauna jak i flora planet będzie także losowo generowana, więc możemy przypuszczać, że zobaczymy w grze wiele niezwykłych okazów roślin i zwierząt. Na razie studio Hello Games nie zdradziło planowanej daty premiery ani platform docelowych.