Code Red – polska gra kryminalna zmierza na… Facebooka

W grze wcielimy się w agentkę FBI, której zadaniem będzie schwytanie w ciągu 3 dni groźnego terrorysty, którego celem ataku ma być Nowy Jork. Fabuła ma być mroczna, dojrzała i ambitna, a decyzje, jakie podejmiemy w trakcie rozmów będą bardzo istotne. Twórcy kuszą 350-stronicowym scenariuszem i trzema możliwymi zakończeniami, a także rozwijającymi się relacjami między niektórymi bohaterami (w tym tej samej płci).
Code Red – polska gra kryminalna zmierza na… Facebooka

Od strony mechaniki będziemy mieć tu do czynienia z grą przygodową, w której będziemy zbierać obiekty, rozwiązywać zagadki i przeprowadzać dialogi, ale nie zabraknie także mniej typowych rozwiązań np. elementów strzelania i pościgu samochodowego. Graficznie gra prezentuje się bardzo dobrze – wszystkie elementy są ręcznie rysowane, a miejsca, w jakich rozegra się akcja będą oparte na autentycznych lokacjach. Kolejnym atutem gry jest polska wersja językowa. Wygląda na to, że faktycznie Facebook otrzyma w końcu ciekawy i urozmaicony tytuł skierowany dla dojrzałego odbiorcy. Poniżej możecie obejrzeć fragmenty gry z komentarzem twórców.

Studio LivinThing nad swoim projektem pracuje już od 1,5 roku. Do ukończenia gry zostało im niewiele – około 22%. Niestety potrzebne jest wsparcie finansowe, dlatego twórcy wystartowali z projektem na polskim portalu crowdfundingowym. 14,5 tys. zł, które jest wymagane do zakończenia prac nad grą przeznaczone zostanie na animacje końcowe, muzykę i część efektów dźwiękowych, algorytmy silnika fabuły i parę innych funkcjonalności. Projekt można wesprzeć już od kwoty 2 zł. Jeśli kampania zakończy się sukcesem w Code Red zagramy w październiku tego roku.