Moment – zestaw dwóch dodatkowych obiektywów do Twojego smartfona

Moment – zestaw dwóch dodatkowych obiektywów do Twojego smartfona

Jest kilka sposobów na to, by poprawić jakość zdjęć na smartfonach. Możemy pokusić się o bezkorpusowe aparaty dołączane do telefonów produkowane np.przez Kodaka czy Samsunga. Jeśli mamy w szufladzie stare, nieużywane w lustrzance obiektywy możemy zakupić przystawkę w rodzaju BeastGrip, która umożliwi przymocowanie nam każdego obiektywu do naszego telefonu. Ostatnią możliwością są niewielkie obiektywy, które przymocowujemy do telefonu poprzez magnetyczną obręcz doklejaną dookoła standardowej kamery w aparacie. Do tego właśnie typu należy Moment.

Na Kickstarterze, gdzie trwa właśnie kampania promująca produkt możemy wybrać dwa rodzaje obiektywów – tele (58 mm) lub szerokokątny (18 mm). Szkło, z którego zbudowane są obiektywy według słów producenta używane jest także w kamerach 4K. Powyżej możecie zobaczyć zdjęcie wykonane przy pomocy szerokokątnego obiektywu. Na stronie Kickstartera umieszczone są także inne przykłady, ale nie robią już one tak dobrego wrażenia, zwłaszcza w przypadku obiektywu tele. Powiedziałabym raczej, że są mało ostre, zwłaszcza na krawędziach.Wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Obiektywy są kompatybilne z kilkoma modelami smartfonów: iPhone’m (od 4 do 5C) i Samsungiem Galaxy (od S2 do S4) oraz z iPadami. Za pojedynczy egzemplarz zapłacimy 49$. Zestaw możemy zamówić za 99$.