Moment – zestaw dwóch dodatkowych obiektywów do Twojego smartfona

Aparat fotograficzny jest dla wielu użytkowników smartfonów bardzo istotnym narzędziem, które zastępuje nam duże i ciężkie lustrzanki podczas dnia codziennego. Chociaż producenci starają się zaimplementować do telefonów coraz lepsze obiektywy nadal ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Jest kilka sposobów na to, by poprawić jakość zdjęć na smartfonach. Możemy pokusić się o bezkorpusowe aparaty dołączane do telefonów produkowane np.przez Kodaka czy Samsunga. Jeśli mamy w szufladzie stare, nieużywane w lustrzance obiektywy możemy zakupić przystawkę w rodzaju BeastGrip, która umożliwi przymocowanie nam każdego obiektywu do naszego telefonu. Ostatnią możliwością są niewielkie obiektywy, które przymocowujemy do telefonu poprzez magnetyczną obręcz doklejaną dookoła standardowej kamery w aparacie. Do tego właśnie typu należy Moment.

Na Kickstarterze, gdzie trwa właśnie kampania promująca produkt możemy wybrać dwa rodzaje obiektywów – tele (58 mm) lub szerokokątny (18 mm). Szkło, z którego zbudowane są obiektywy według słów producenta używane jest także w kamerach 4K. Powyżej możecie zobaczyć zdjęcie wykonane przy pomocy szerokokątnego obiektywu. Na stronie Kickstartera umieszczone są także inne przykłady, ale nie robią już one tak dobrego wrażenia, zwłaszcza w przypadku obiektywu tele. Powiedziałabym raczej, że są mało ostre, zwłaszcza na krawędziach.Wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Obiektywy są kompatybilne z kilkoma modelami smartfonów: iPhone’m (od 4 do 5C) i Samsungiem Galaxy (od S2 do S4) oraz z iPadami. Za pojedynczy egzemplarz zapłacimy 49$. Zestaw możemy zamówić za 99$.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.