Opera Max zwiększa pakiet danych o 50%

Opera Software udostępniła właśnie Operę Max, darmową i łatwą w użyciu aplikację, która kompresuje dane zużyte przez mobilne aplikacje wykorzystujące wideo, tekst i zdjęcia.

Opera Max dostępna jest już dla amerykańskich użytkowników Androida, którzy zarejestrowali się wcześniej, zgodnie z zasadą pierwszeństwa. Ci, którzy zarejestrowali się w Europie, także mogą pobrać wersję Operę Max, ale w wersji beta. Premiera w pozostałych krajach będzie postępować stopniowo.

Czym jest Opera Max

Opera Max to darmowa aplikacja, która wydłuża życie pakietu danych do 50%, szczególnie kiedy korzysta się z nadmiernie wykorzystujących zdjęcia i filmy aplikacji, takich jak Vine, Instagram, Vevo albo Flipboard.

Dla przykładu: jeśli ktoś płaci w Stanach 40 dolarów za 1GB danych, dzięki Operze Max na smartfonie będzie mógł zużyć za tę samą cenę nawet 1,5GB. Jeśli masz telefon na kartę, płacisz od megabajta danych, albo korzystasz z roamingu, ta opcja zrobi się jeszcze ciekawsza.

Jak to działa

Kiedy pobierzesz Operę Max, ta z miejsca zaczyna przekierowywać dane za pomocą Wirtualnej Sieci Prywatnej (VPN) do kompresującej chmury. Wszystkie niezaszyfrowane zapytania (oprócz stron i połączeń HTTPS) przechodzą przez kompresujące serwery, które optymalizują wideo, obrazki i strony, by zużywały mniej danych. Opera zapewnia, że Opera Max mierzy tylko, ile danych zużyłeś i to, ile zaoszczędziłeś.

Opera Max umożliwia także lepszą kontrolę nad aplikacjami dzięki wykrywaniu roamingu, przez co zabezpiecza przed niespodziewanymi wydatkami. Możesz łatwo zablokować dowolną aplikację, tak by korzystała tylko z danych przesyłanych przez Wi-Fi.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.