Zobacz armię robotów Google’a

Boston Dynamics
Zobacz armię robotów Google’a

Roboty o zwierzęcych kształtach produkowane były przez Boston Dynamics z myślą o Armi Amerykańskiej do zadań “search & rescue” (misje ratunkowe, poszukiwawcze). Boston Dynamics pracuje również nad humanoidalnym prototypem maszyny o nazwie Atlas, która jest w stanie, cytując przedstawiciela BD: “podnosić, nosić i obsługiwać sprzęt”

Schaft

Roboty z tej firmy radzą sobie doskonale z utrzymywaniem równowagi. Schaft wygrał nawet konkurs zorganizowany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Ich najnowsza zabawka potrafi nawet wchodzić po drabinie.

Redwood Robotics

Ten producent z kolei skupił się na udoskonalaniu sztucznych rąk. Obecnie uważa się, że sztuczne ręce od Redwood Robotics sa o wiele bardziej precyzyjne od czegokolwiek, wyprodukowanego przez ich konkurencję.

Industrial Perception

Korzystając z technologii podczerwieni, roboty IPI potrafią widzieć i odróżniać od siebie trójwymiarowy przedmioty. Jak na razie Industrial Perception skupia się na produkcji robotów do wykorzystania w pracach magazynowych, jednak rozwiązania tej firmy jeśli chodzi o “wzrok robotów” zostaną wykorzystane przez Google do konstrukcji czegoś bardziej imponującego.

Meka

Meka M1 Manipulator to humanoidalny tors, głowa i ręce, które w całości składają się na dość sympatycznie wyglądającego robota. Jeśli Google zdecyduje się na stworzenie czegoś w rodzaju mechanicznego asystenta, z pewnością wykorzysta niektóre doświadczenia Meka.

Bot & Dolly

Box from Bot & Dolly on Vimeo.

Roboty B&D wykorzystywane są w przemyśle filmowym. To one odpowiadają za precyzyjne ruchy przedmiotów i ludzi, które potem o wiele łatwiej zgrywa się z efektami specjalnymi. Używano ich m.in w filmie Grawitacja.