Assassin’s Creed: Unity oficjalnie zapowiedziane [wideo]

Assassin’s Creed: Unity oficjalnie zapowiedziane [wideo]

Kilka dni temu do sieci trafiły nieoficjalne screeny z wczesnej wersji gry. Nie musieliśmy długo czekać na oficjalną odpowiedź Ubisoftu. Assassin’s Creed: Unity rzeczywiście powstaje na konsole nowej generacji i na sklepowe półki trafi w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Studio nie potwierdziło oficjalnie, czy ta odsłona wyjdzie również na komputery PC, ale najprawdopodobniej stanie się tak jak z poprzednią częścią – premiera wersji komputerowej może być przesunięta względem konsolowej o kilka tygodni.

Powyżej możemy obejrzeć pierwszy materiał wideo udostępniony przez Ubisoft. Nagranie nie jest prerenderowanym filmem, ale przedstawieniem rozgrywki z wczesnej wersji silnika Unity. Zanim jednak zaczniemy zachwycać się pięknymi widokami miejmy na uwadze ostatnią wypowiedź jednego z twórców: “Gry zazwyczaj przechodzą przez różne fazy produkcji, od alfy przez betę i gold. Mamy więc wiele czasu. Trailer jest dobrym przykładem na to, co chcemy uzyskać”. Innymi słowy gra może wyglądać jak powyższy materiał, ale też może i znacznie gorzej. Podobnie było z pierwszymi prezentacjami Far Cry 3 i jego rzeczywistym stanem na dzień premiery. Niewykluczone, że ograniczenia sprzętowe wpłyną też na ostateczny kształt innej gry Ubisoftu – Watch Dogs, która na najnowszym zwiastunie nie wygląda już tak efektownie jak na targach E3 dwa lata temu.

O samej fabule i innych aspektach gry nic jeszcze nie wiadomo. Ubisoft zdradził, że prace nad Unity trwają od trzech lat. Wkrótce studio powinno zdradzić bardziej szczegółowe informacje.