Free to Play w pierwszy weekend obejrzało 5,5 miliona ludzi!

Free to Play w pierwszy weekend obejrzało 5,5 miliona ludzi!

Okazało się, że historie trzech graczy: Danil “Dendi” Ishutin z Ukrainy, Clinton “Fear” Loomis ze Stanów Zjednoczonych i Benedict “Hyhy” Limi z Singapuru są głównymi bohaterami dokumentu. Valve zdecydowało się na opowiedzenie historii o trzech, zaliczanych do najlepszych, graczy w Dota 2. Tłem filmu jest pierwszy w historii turniej e-sportowy, którego pula nagród wynosiła 1,6$ miliona dolarów – pierwsza edycja turnieju w Dota 2 The International, który odbył się w Niemczech w 2011 roku.

Temat filmu okazał się na tyle atrakcyjny, że w pierwszy weekend od premiery, Free to Play został obejrzany przez 5,5 miliona widzów na całym świecie. Oczywiście, jak to zwykle bywa w przypadku Valve “diabeł tkwi w szczegółach”.

Valve zdecydowało się na udostępnienie filmu za darmo – można go pobrać z platformy Steam, lub po prostu obejrzeć go na portalu YouTube. Valve postarało się również o stworzenie napisów do filmów w wielu językach, w tym o stworzenie polskich.

Jak na razie dokument odbierany jest przez widzów bardzo pozytywnie, o czym świadczy chociażby jego ocena na portalu imdb.com – aktualnie jest to 9,3/10 (film oceniło prawie 7 tysięcy użytkowników portalu).

Dota 2, to gra która zanotowała największy wzrost popularności w zeszłym roku, a trzecia edycja turnieju The International znowu pobiła rekord jeśli chodzi o wysokość puli nagród. Wynnosiła $2,874,381, szwedzka drużyna Alliance, która w finale wygrała z Na’Vi (w której Dendi gra do tej pory) 3 do 2 przywiozła do domu $1,437,190 (Valve zajęło się za graczy zapłaceniem podatków od wygranej).

Sam film jest do obejrzenia tutaj: