Garage Online – polskie studio tworzy grę o naprawianiu aut

Garage Online – polskie studio tworzy grę o naprawianiu aut

Gra będzie oparta o model zabawy znany z Car Mechanic Simulator 2014, który po premierze na Steamie wszedł do rankingu bestsellerów. Szeroki odzew ze strony graczy domagających się dodatkowych opcji rozgrywki skłonił twórców do podjęcia prac nad nową częścią gry. W Garage Online wcielimy się w młodego mechanika, pracującego w skromnym warsztacie na przedmieściach, którego ambicją jest zrobienie kariery w branży. Pomijając aspekt symulacyjny do zabawy wrzucona będzie możliwość kupowania starych aut i naprawiania ich, by później sprzedać z zyskiem. Będziemy mogli także stworzyć własne auto od podstaw, a następnie “wozić się nim po mieście”, by spotykać się z innymi graczami, a także brać udział w wyścigach, które przyniosą nam dodatkowe fundusze lub…straty jeśli rozbijemy auto na ulicy.

Garage Online umożliwi także prowadzenie warsztatu w trybie kooperacji ze znajomym, dzięki czemu będziemy w stanie wykonać większą ilość zleceń. Im więcej natomiast będziemy pracować tym nasza postać lepiej będzie radziła sobie z trudniejszymi zadaniami. Podobnie sprawa ma się z wyścigami – im częściej będziemy w nich startować tym staniemy się lepszymi kierowcami.

Gra ukaże się na PC nie wcześniej niż w lutym przyszłego roku, o ile twórcom uda się zebrać 50 tys.$. Na razie zbiórka praktycznie stoi w miejscu, ale to dopiero początek kampanii. Jeśli macie ochotę wesprzeć projekt i zarezerwować sobie wcześniejszy dostęp do gry odsyłam do profilu gry na Kickstarterze.