Mozilla wydaje nową betę Firefoksa z usprawnioną synchronizacją

Mozilla wydaje nową betę Firefoksa z usprawnioną synchronizacją

Już teraz można testować nową usługę Firefox Sync na systemach Windows, Mac, Linux i Android, tworząc konto i uzyskując bezpieczny i prosty dostęp do swojego Firefoksa w dowolnym miejscu. Nowy Firefox Sync ułatwia konfigurację synchronizacji na wielu urządzeniach, jednocześnie zapewniając szyfrowanie treści.

Dzięki nowemu trybowi dostosowywania, dopasowanie Firefoksa do swoich indywidualnych wymagań jest prostsze. Aby przejść do trybu dostosowywania wystarczy kliknąć w nowy przycisk Menu”, a następnie wybrać Dostosuj”. Z tego poziomu można ręcznie przeciągać swoje ulubione funkcje, dodatki i narzędzia w dowolne miejsce w interfejsie przeglądarki. Ułatwia to dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji.

Dodatkowo, w nowym panelu menu w jednym miejscu zgromadzone są wszystkie narzędzia przeglądarki, ulubione funkcje i dodatki. Znajdziemy tam między innymi takie polecenia jak kopiuj/wklej, drukuj, zapisz czy widok pełnoekranowy. Pobierając nowy dodatek do Firefoksa będzie można dodać go do tego panelu, aby mieć dostęp do wszystkich dodatków w jednym miejscu w przeglądarce.

Przeprojektowano wygląd Firefoksa, aby ułatwić użytkownikom uzyskanie szybkiego dostępu do treści internetowych. Zmieniono także strukturę i funkcjonalność kart, aby użytkownicy mogli skupić się na przeglądanych treściach. Karty mają teraz uproszczony kształt, są umieszczone wyżej w oknie przeglądarki, a te z nich, które nie są aktualnie w użyciu, wtapiają się w tło. Przesunęliśmy też listę zakładek obok przycisku nowej zakładki (ikona gwiazdki) na pasku narzędzi Firefoksa, ułatwiając zapisywanie ulubionych stron.