Phil Spencer został nowym szefem Xboxa!

Phil Spencer został nowym szefem Xboxa!

To dość dużo jak na jednego człowieka. Jednak nowy szef Microsoftu nie wydaje się być przerażony swoim nowym zakresem obowiązków:

Połączenie tych działów wzmocni kontakt pomiędzy jednymi z najbardziej innowacyjnych twórców na świecie i tymi, którzy odpowiadają za rozwój Xboxa. Jak dotąd był to bardzo wybitny rok dla naszej konsoli i jestem zaszczycony, że będę mógł stanąć na czele tego zespołu w tak niesamowitym czasie dla Microsoftu i dla całej branży gier — powiedział świeżo upieczony szef Xboxa dla Xbox Wire.

Phil Spencer pracuje w Microsofcie od 25 lat i miał swój udział w tworzeniu takich projektów jak multimedialna encyklopedia Encarta, czy aplikacji Microsoft Money. Zanim w 2008 objął pozycję dyrektora generalnego Microsoft Studios, był dyrektorem generalnym Microsoft Game Studios – to właśnie za jego kadencji powstały takie marki jak Halo, Gears of War, Fable, czy Forza.

Decyzja o połączeniu wszystkich działów Xboxa i oddania ich w ręce Spencera wydaje się świetnym pomysłem – przynajmniej wśród internautów, którzy na dzisiejszą wiadomość zareagowali bardzo optymistycznie.