Phil Spencer został nowym szefem Xboxa!

Microsoft poinformował dzisiaj, że nowym szefem marki Xbox zostaje Phil Spencer. Oprócz zarządzania wszystkimi działami Xboxa, w tym Xbox Live, Xbox Music i Xbox Video, Spencer nadal pozostanie odpowiedzialny za Microsoft Studios.

To dość dużo jak na jednego człowieka. Jednak nowy szef Microsoftu nie wydaje się być przerażony swoim nowym zakresem obowiązków:

Połączenie tych działów wzmocni kontakt pomiędzy jednymi z najbardziej innowacyjnych twórców na świecie i tymi, którzy odpowiadają za rozwój Xboxa. Jak dotąd był to bardzo wybitny rok dla naszej konsoli i jestem zaszczycony, że będę mógł stanąć na czele tego zespołu w tak niesamowitym czasie dla Microsoftu i dla całej branży gier — powiedział świeżo upieczony szef Xboxa dla Xbox Wire.

Phil Spencer pracuje w Microsofcie od 25 lat i miał swój udział w tworzeniu takich projektów jak multimedialna encyklopedia Encarta, czy aplikacji Microsoft Money. Zanim w 2008 objął pozycję dyrektora generalnego Microsoft Studios, był dyrektorem generalnym Microsoft Game Studios – to właśnie za jego kadencji powstały takie marki jak Halo, Gears of War, Fable, czy Forza.

Decyzja o połączeniu wszystkich działów Xboxa i oddania ich w ręce Spencera wydaje się świetnym pomysłem – przynajmniej wśród internautów, którzy na dzisiejszą wiadomość zareagowali bardzo optymistycznie.

0
Źródło: Polygon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.