Twórca Minecrafta ostro krytykuje przejęcie Oculusa przez Facebooka

Twórca Minecrafta ostro krytykuje przejęcie Oculusa przez Facebooka

Persson ma prawo być rozczarowany. Przypomnijmy, że Szwed pomógł sfinansować projekt Oculusa na Kickstarterze – wpłacił na ten projekt dość pokaźną kwotę (w porównaniu do innych wspierających) 10 000$.

Na swoim blogu pisze tak:

Facebook nie jest spółką stworzoną oddolnie przez tech-entuzjastów. Facebook nie produkuje gier komputerowych, Jedyną rzeczą, o którą dba Facebook jest budowanie liczby użytkowników. Ludzie tworzyli gry na ich platformę i o ile przez chwilę był to świetny układ, potem Facebook zmienił swoją platformę, aby lepiej dopasować ją do tzw “social experience”, pozostawiając twórców gier w bardzo niefortunnej pozycji. (…) Nie chcę mieć do czynienia z mediami społecznościowymi, chcę mieć do czynienia z grami.

Notch zdradził również, że jego studio Mojang nawiązało współpracę z Oculus VR w celu stworzenia oficjalnej wersji Minecrafta dla Oculusa. Po przejęciu firmy przez Facebooka, Persson zrezygnował z projektu.

Twórca Minecrafta nie jest jedyną osobą, której nie spodobał się nowy zakup Zuckerberga. Użytkownicy Reddita, mają podobne odczucia, co do przyszłości Oculusa. Opinię internautów doskonale podsumowuje znaleziony wpis na forum Reddita:

“To miało być do gier, po $%$#@%# mi tam Facebook?!”